BLOG

“Jeśli celujesz w nic, trafisz za każdym razem.” – Z. Ziglar

Szukałam odpowiednich słów, by nadać temu artykułowi konkretny tytuł. Uważam, że lepiej trafić nie mogłam. Zig Ziglar wygrał powyższym cytatem i śmiało mogę stwierdzić, że w przypadku tego wpisu to strzał w dziesiątkę. Często pytacie mnie jak zarządzać sobą w czasie. Nie ma na to złotej rady ale za to istnieje mnóstwo narzędzi, metod i sposobów na to, byś mogła zwiększyć swoją produktywność. Dziś przedstawię Ci jeden z moich ulubionych sposobów. Postaram się go omówić na aktualnym przykładzie.

Poznaj 5 dysfunkcji pracy zespołowej!

Czy są wśród nas osoby, które zgadzają się ze stwierdzeniem, że “(…) to nie finanse, ani strategia, ani technologia, ale właśnie praca zespołowa jest decydującym czynnikiem przewagi konkurencyjnej – zarówno dlatego, że jest tak potężna i wszechmocna, jak i dlatego, że występuje tak rzadko.”

Zmiana ról: teraz Ty Przepytaj Rekrutera

Czy wiesz, że w roli Rekrutera również zdarza mi się główkować nad tym, co “siedzi w głowie Kandydata” kiedy siedzi naprzeciwko mnie podczas rozmowy rekrutacyjnej. Nierzadko nurtują mnie pytania typu Czy jest w pełni zainteresowany/zainteresowana tym, z czym się będziesz mierzył/mierzyła na nowym stanowisku pracy? Czy po prostu szuka jakiejkolwiek, (byle dobrze płatnej) pracy w jakiejkolwiek organizacji?

Rozmowa kwalifikacyjna

Przysłuchując się ich pytaniom odnosiłam wrażenie “OMG” splątane z „WTF”. Obecnie, z upływem czasu, m.in z ilości odbytych rozmów w innej roli (po drugiej stronie mocy), doszłam do wniosku, że to ma sens, a przynajmniej spora ich część ma sens. Oczywiście, że nie mam tutaj na myśli „klasycznych” pytań typu ”Gdzie widzisz siebie za 5 lat”.